برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای جام خلیج فارس در کرمان

برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای جام خلیج فارس در کرمان
محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ظرفیت بالا و وجود نیروهای توانمند در سطح استان کرمان یکی از دلایل است که مرکز فناوری دیجیتال و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قبول کردند پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای جام خلیج فارس در استان کرمان برگزار شود.

 

  

 

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال : محمد رضا علیزاده , مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در نشست خبری به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره بازی های رایانه ای خلیج فارس در کرمان افزود: استان کرمان از حیث تعداد مراکز و خانه های فرهنگی دیجیتال دارای ۱۲ مرکز در شهرها و روستاهای  ماهان، بم، شاهرخ آباد، رحیم آباد، رفسنجان و کرمان است. یک مرکز دیجیتال در شهر کرمان داریم  و بعضی از این مراکز در کانون فرهنگی مساجد دایر هستند.

 

علیزاده با اشاره به اینکه استان کرمان از حیث فعالیت های حوزه فضای مجازی و دیجیتال دارای ظرفیت بالایی است، گفت: کارهای شاخصی درسطح کشور مانند تولید انمیشین و موشن گرافی، تولید نرم افزار انجام می شود و بعضی از این مراکز به صورت تخصصی در زمینه بحث آموزش سواد رسانه ای کار می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  تصریح کرد: سواد رسانه ای یکی از دغدغه های جامعه است و به همین دلیل در سال ۹۵ به عنوان یکی از دستورهای شورای فرهنگ عمومی استان قرار گرفت و این امر منجر به تشکیل یک مرکز تخصصی دیجیتال در استان شد که کارها را در این حوزه پیگیری می کند.

 

وی هدف  از برگزاری این جشنواره در کرمان را ایجاد محیط شاد و سالم، تغییر نگرش خانواده ها به  بازی های رایانه ای، نمایش توانمندی ها و ظرفیت استان در برگزاری رویدادهای کشوری و ...  دانست.

 

 

 

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.