برگزاری اولین شورای سیاستگذاری جشنواره رسانه های دیجیتال اقوام ایرانی در کرمانشاه

برگزاری اولین شورای سیاستگذاری جشنواره رسانه های دیجیتال اقوام ایرانی در کرمانشاه
مسئول جشنواره های موضوعی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: در نظر داریم که با محوریت استان های غربی و مرکزیت استان کرمانشاه با وجود بیشترین اقوام، نسبت به آداب و رسوم سنتی و ملی در سبک زندگی ایرانی اسلامی جشنواره ای آغاز به کار کند.

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، علی خانزاده مسئول جشنواره های موضوعی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، در نشست شورای سیاست گذاری جشنواره رسانه های دیجیتال گفت: ضریب نفوذ رسانه های دیجیتال بر بستر فضای مجازی با سرعت در حال تاثیرگذاری بر جامعه حقیقی ما است، سرعت عمل و عکس العمل این فضا و تاثیر آن بر فرهنگ ، این فضا را به فضای اول در الگو گیری سایر شعون زندگی و سبک زندگی تبدیل کرده است .
وی افزود : بر همین اساس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شناسایی ظرفیت های موجود، جشنواره های رسانه های دیجیتال موضوعی را در دستور کار خود قرار داده است تا با شناسایی تولیدات و محصولات برتر رسانه های دیجیتال در سطح ملی برای فرهنگ سازی صحیح با مهندسی معکوس رسانه های تاثیرگذار دشمن ، مقابله کند.
مسئول جشنواره های موضوعی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در ادامه به موضوع جشنواره رسانه‌های دیجیتال اقوام ایرانی اعم از روستایی و عشایری اشاره و گفت: به همین منظور طراحی شده است که با محوریت استان های غربی و مرکزیت استان کرمانشاه با وجود بیشترین اقوام، نسبت به آداب و رسوم سنتی و ملی در سبک زندگی ایرانی اسلامی آغاز به کار خواهد کرد.
خانزاده افزود : امیدواریم تا با هم افزایی ادارات کل استان های منطقه ۳ کشور همچنین مدیران کل دفاتر روستا و عشایر استانداری های استانهای مذکور و سایر ظرفیت‌های استانی ، در نیمه دوم سال ۹۷ شاهد محصولات و تولیدات برتر رسانه های دیجیتال با موضوع اقوام ایرانی باشیم.
وی ادامه داد : همچنین با توجه به برگزاری دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای و اطلاعاتی با موضوع خانواده در آبانماه سال جاری توسط مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری سایر دستگاه های فرهنگی و هنری و همچنین ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور و همچنین مجتمع های فرهنگی دیجیتال استانی در 13 استان، شاهد ارتقاء سطح سواد رسانه ای خانواده های ایرانی خواهیم بود. موضوع سواد رسانه ای خانواده می تواند کمک شایانی به ارتقا سطح کیفی بخش‌های جشنواره کند.
گفتنی است، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، عقد تفاهم نامه جشنواره های موضوعی با کلیه ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوعات مختلف را در تقویم کاری خود دارد چنانچه استانها آمادگی داشته باشند اعلام نمایند تا در برنامه و بودجه سال آینده گنجانده شود .
شایان ذکر است اولین شورای سیاستگذاری جشنواره با حضور مدیران کل محترم استانهای کرمانشاه و ایلام، همچنین علی خانزاده مسئول جشنواره های موضوعی رسانه های دیجیتال ،معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، کارشناسان رسانه های دیجیتال استانهای کرمانشاه و ایلام ، معاون سیمای شبکه استانی کرمانشاه ، نماینده ای از دفتر روستا و عشایر استانداری کرمانشاه ، نماینده میراث فرهنگی استان ، نماینده سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ، نماینده شهرداری کرمانشاه و برخی اصحاب رسانه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۶
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.